Czy Niemcy kupują najwięcej mieszkań w Polsce?

2019-12-05

Czy Niemcy kupują najwięcej mieszkań w Polsce?

Czy Niemcy kupują najwięcej mieszkań w Polsce?

 

Polska bardzo się zmienia! Jest bardzo atrakcyjna dla obcokrajowców, zarówno jako miejsce wypoczynku, jak również inwestowania. Do niedawna zarówno w turystyce i inwestycjach dominowali Niemcy. To oczywiste, że nasi zachodni sąsiedzi, ze względu na swe bogactwo i położenie byli kluczowi dla naszej gospodarki. Są nimi nadal, ale już w kwestii inwestowania w nieruchomości na pierwszym miejscu są obecnie nasi południowo – wschodni sąsiedzi.

To właśnie Ukraińcy wysunęli się na pierwsze miejsce jeśli chodzi o kupowanie mieszkań w Polsce przez obcokrajowców. Niemcy są na drugim miejscu, a mieszkańcy Wielkiej Brytanii na trzecim.

Jak podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji obcokrajowcy zakupili w Polsce w 2017r. ponad 6,4 tys. lokali. Około 60% z nich to mieszkania, z czego prawie 25% zakupili Ukraińcy.

Idzie więc w parze osiedlanie się mieszkańców Ukrainy w Polsce z nabywaniem nieruchomości. Świadczy to też o tym, że wiążą z Polską olbrzymie nadzieje i chcą w wielu przypadkach zamieszkać tu na stałe. To duża korzyść dla Polski i polskiej gospodarki, zwłaszcza w dziedzinie budowlanej i nieruchomościowej.mieszkanie ukraina mieszkaniadlaukraincow