Malujemy ściany w mieszkaniu

2020-03-26

Malujemy ściany w mieszkaniu

Malujemy ściany w mieszkaniu

Istnieje kilka różnych rodzajów farb do ścian wewnętrznych. Im więcej wiesz o efektach, które można osiągnąć za ich pomocą, tym łatwiej jest dokonać właściwego wyboru.
Kolor matowy jest najczęstszym spośród farb do ścian wewnętrznych. Nie ma połysku dzięki czemu idealnie nadaje się do ścian i sufitów, w których nie potrzebujemy żadnych zakłóceń wizualnych. Jest łatwa do nałożenia, chociaż często potrzeba więcej niż jednej warstwy, aby uzyskać dobry jednolity kolor. Matową farbę można nakładać za pomocą pędzla lub wałka i dobrze sprawdza się do ukrywania niedoskonałości ścian. To sprawia, że idealnie nadaje się do starszych domów. Chociaż niektóre ślady brudu można usunąć za pomocą wilgotnej szmatki, matowa farba wymaga regularnego retuszu.
Matowa emalia jest bardzo podobna do matowej farby, ale jest o wiele bardziej trwała. Jest też o wiele łatwiejsza w czyszczeniu i rzadko wymaga retuszu, co jest wielką zaletą, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci. Doskonale nadaje się również do kuchni, w której regularnie trzeba wycierać ściany. Efekt wizualny jest bardzo podobny do farby matowej i można ją nakładać w ten sam sposób co farbę matową.
Satynowa farba daje miękki połysk. Dzięki temu idealnie nadaje się do miejsc, w których trzeba regularnie czyścić ściany. Nie powinno się jednak używać satynowego wykończenia w miejscu, w którym ściana ma niedoskonałości, ponieważ będą one bardziej widoczne.
Wykończenie nazywane skorupą jajka (Eggshell) ma niezwykle subtelny połysk, ale nie ma takiej samej gładkości jak satynowe wykończenie. Dzięki temu nie uwypukla tak bardzo niedoskonałości ścian. Jest łatwa do nałożenia i często może dobrze pokryć za pierwszym razem.
Półpołysk jest kolejną popularną farbą do wnętrz. Oferuje twarde wykończenie, nadaje się do intensywnego użytkowania i jest łatwa do czyszczenia za pomocą mydła i wody. Otrzymany połysk jest mniejszy niż farba o pełnym połysku. Zwykle łatwo jest uzyskać dobre pokrycie za pomocą tylko jednej warstwy.
Oprócz farby matowej, farba błyszcząca jest najczęściej wykorzystywaną farbą do ścian wewnętrznych. Można ją używać do większości ścian. Farba z połyskiem pokazuje jednak wszystkie niedoskonałości na ścianie, a uzyskanie równomiernego pokrycia na często wymaga więcej niż jednej warstwy.
Należy pamiętać też o tym, że farby z połyskiem schną dłużej od farb matowych. 
Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!